Csendes zárás

A 15. fordulóval befejeződött a férfi kézilabda NB.I/B. idei őszi idénye. Egy mérkőzés, a 12. fordulóban esedékes Debreceni EAC – Salgótarján meccs időpontja került át a jövő évre, január 28-ra. A tizenötödik, utolsó forduló elég csendesre sikeredett.

Eger - Ajka 36 - 28 (18 – 16)
Jól kezdett a listavezető. A hetedik percben már 3 góllal mentek (4 – 1). A kiesés ellen küzdő dunántúliak belemelegedtek a meccsbe. A 12. percben egyenlítettek (6 – 6), a 17. percben pedig átvették a vezetést (9 – 10). A 23. percben vették vissza az előnyt a hevesiek (13 – 12), ezt a szünetig meg is tartották (18 – 16). A pihenő után öt perc alatt le is rendezte a találkozót a bajnokesélyes (23 – 16). A végén már csak a gólkülönbség volt kérdéses (36 – 28).

Tata - Kecskemét 23 - 21 (16 – 14)
Meglepetést nem, de nem mindennapi izgalmakat hozott a két középmezőnyhöz tartozó gárda összecsapása. Egy kis hazai előny (5. perc: 3 – 1), egy kis vendégvezetés (13. perc: 6 – 7). Aztán gólra gól volt a válasz (24. perc: 11 – 10). A félidei eredményt 2 másodperccel a lefújás előtt állították be a tataiak (16 -14). A második játékrészben leállt a gólgyártás, mindössze 14 gól esett – egyenlő elosztásban. A Tata volt válogatott kapusa a 7 bekapott gól mellett 9 lövést védett (aztán a vége előtt 10 másodperccel kiállították, majd ki is zárták a meccsből a bírók), a vendégeknél Kucsera kapus 7 gól mellett hétszer védett.
A szünet után úgy tűnt, gyorsan eldől a meccs (38. perc: 19 – 15), de a hajrára egyenlőnél fordultak a felek (53. perc: 20 – 20). Aztán a hazaiak 3 perc alatt háromszor voltak eredményesek (58. perc: 23 – 20), s innét már csak a szépítésre telt (23 – 21).

PLER-Budapest - Debreceni EAC 29 - 24 (15 – 11)
A 10. percben 2 góllal (4 – 2), a 15. percben néggyel (8 – 4) vezetett a feljutás egyik esélyese. Négy – öt góllal végig a PLER vezetett, biztosan nyerte a meccset (29 – 24).

Százhalombatta - Szigetszentmiklós 32 - 27 (16 – 12)
Sorozatban harmadik hazai meccsét nyerte meg a Batta. Ezzel a sorozattal a reménytelen helyzetből a nehéz helyzetű csapatok sorába „küzdötte fel” magát. Pedig a vendégek kezdtek jobban (9. perc: 3 – 5). A hazaiak 3 perc alatt fordítottak (6 – 5), sőt a félidő derekén a 15. percben már 10 – 6 arányban vezettek. Ezt az előnyt már megtartották a szünetig (16 – 12).
A pihenő után ezt a különbséget már végig tudta tartani a vendéglátó (32 – 27).

ÓAM-Ózdi KC - Vecsés SE 26 – 28 (10 -14)
A két edző mondatai a meccs végén:
Kocsis Csaba: A csapat első félidei hozzáállása érthetetlen számomra. Olyan hibákat követtünk el, amiket gyerek bajnokságban sem szabad. A második félidőben már küszködtünk, az akarás szempontjából az már rendben volt. De hiába értük utol őket, átfordítani már nem tudtuk a meccset.
Közvetlenül a meccs előtt, betegség miatt elvesztettük az egyetlen irányítónkat, Veres Balázst. (Begyulladt a mandulája, délben már beszélni sem tudott.) Ezért volt szervezetlenebb a támadójáték. Viszont futni, akarni kell. Ilyen hozzáállással neki ugrani egy ilyen fontos meccsnek nem lehet. Szomorú így elindulni a szünetre.
Lepsényi Sándor: Nagyon nehéz évvégi mérkőzésre számítottunk. Az Ózdnak és nekünk is voltak már hiányzóak, tudtuk, hogy fogyóban vagyunk. Az első félidő kifejezetten jól sikerült, kijelenthetem, hogy az eddigi legjobb félidőnk volt. Ha belőjük a ziccereket, nyugodtabban vonulhattunk volna öltözőre. A második félidőre nagy lelkesedéssel jött ki az Ózd, ott felül is múltak minket. Visszazártunk hatosfalra, ezzel sikerült megtörni őket egy kissé.
Összességében nagyon hajtós, küzdős meccs volt, a legvégéig nyílt volt.
Csapatomról annyit szeretnék mondani, hogy nagyon sokat sikerült előre léptünk a tavalyi évhez képest. Számtalan olyan fiatalnak sikerült megadni a lehetőséget, akik máshol nem kaphatták meg. Az ő fejlődésükből sikerült ennyi pontot összeszedegetni. Bárkit kivennénk a keretünkből nem lenne ennyi pontunk.

Salgótarján - Győr 19 - 36 (10 – 22)
Az első percben vezetést szereztek a vendégek, a következő akcióból egalizált a Tarján. A következő győri gólra már nem érkezett válasz. A vendégek folyamatosan növelték az előnyüket, simán győztek (19 – 36).

Pick-Szeged U21 - Békés 25 - 26 (14 – 14)
Gyürkőztek egymással a felek. Az első játékrésben egyik csapat sem kétgólosnál nagyobb előnyt szerezni. A szünetre is iksznél mentek a küzdők (14 – 14). A második félidőben a Békés vezetett – a Szeged egyenlített. A 44. percben volt először háromgólos a különbség (19 – 22). Az előnyüket már végig megőrizték a vendégek (25 – 26).

BFKA-Veszprém - BFKA-Balatonfüred 26 - 20 (12 – 11)
Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. A Veszprém vezetett egy – két góllal – a Füred mindig felzárkózott (12 – 11). A szünet után a vendéglátók 8 perc alatt négy gólt lőttek (16 – 11). Ezzel olyan előnybe kerültek, hogy a vendégek már nem tudtak közelíteni, s biztosan hozták a papírformát (26 – 20).