FU15 - Fiatalok a küzdőtéren

Lebonyolították az idei első fordulót az Országos Gyermekbajnokság II. osztályában is. Úgy is mondhatjuk, hogy folytatódott a sorozat. Ugyanis március második hetének a végén már hatodik kör mérkőzéseit rendezték. BAZ, Heves és Nógrád vármegyék fiataljai mérkőznek meg egymással egy – egy torna keretében. A korhatár 15 év. Az ÓAM – Ózdi KC mellett a DVTK-Miskolc, az Egri SZSE, a Hevesi SK, a Mezőkövesdi KC és a Salgótarjáni SKC együttesei mérkőznek a csoportban.

OGYB FU 15 II. osztály

Vasárnap Balassagyarmaton, a sportcsarnokban csaptak össze a csapatok.
ÓAM – Ózdi KC - Hevesi SE 32 - 24 (19 – 11)
Kiállítások: 0, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 2/1 - 1/1.
A 3. percben vezetett először (és utoljára is) a Heves (1 – 2). Aztán a mieink percei következtek. Molnár Milán már a negyedik találatát lőtte a 7. percben (7 – 4). A 16. percben már ötgólos volt a vezetésünk (12 – 7). A fordulásig magabiztossá vált az előnyünk (19 – 11).
A fordulás után a 27. percben már tíz volt közte (22 – 12). Utána már csak a gólkülönbség mértéke volt kérdéses (32 – 24).
Góllövőink: Molnár Milán 13, Konyha Balázs 5, Titkos Dávid 4, Török Botond 3, Simon Hunor 3, Markó Bálint 2, Szerémi Lívió 1, Tóth Máté 1.

Fiataljaink második vasárnapi mérkőzésén a listavezető egriek vártak ránk. A hevesiek magabiztosan vezetik a tabellát, 8 győzelem mellett mindössze 2 vereség állt a nevük mellett – eddig a meccsig. (A két vereségük közül egyiket éppen ellenünk szenvedték el.)
ÓAM – Ózdi KC - Egri SZSE 25 - 22 (11 – 9)
Kiállítások: 2, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 8/5 - 2/2.
Magabiztosan kezdett a listavezető (6. perc: 1 – 3). De gyorsan jött a fordítás. A 11. percben szerzett két góllal már 5 – 3 volt – ide. Két – három góllal vezettünk, de az Eger nem szakadt le (11 – 9).
Fordulás után is jól kezdtünk. Török Botond góljával már négy góllal is vezettünk (28. perc: 14 – 10). a hajrához közeledve a vezetésünk még nőtt is (42. perc: 22 – 16). Az utolsó négy és fél percben már csak az Eger ért el gólt, de az előnyünkből három ígyis megmaradt (25 – 22).
Góllövőink: Török Botond 8, Molnár Milán 7, Konyha Balázs 6, Titkos Dávid 4.

Ezen a vasárnapon Lovas Szilárd vezetőedző és segítője Csörgő László edző rendelkezésére a következő játékosok álltak: Vild Botond és Hegedűs Roland (kapusok), Török Botond, Szerémi Lívió, Molnár Milán, Konyha Balázs, Imre Hunor Márk, Simon Hunor, Tóth Máté, Markó Bálint, Hancsovszki Dávid, Titkos Dávid.

OGYB FU15 II. Osztály II (Borsod, Heves, Nógrád)