FU15 - Nem a legjobban sikerült ez a hét

Az Országos Gyermek Bajnokság Borsod – Heves – Nógrád vármegyei U15-ös együttesek versengésének szombaton Salgótarján volt a helyszíne.

OGYB FU15 II. Osztály II (Borsod, Heves, Nógrád)
DVTK Miskolc - ÓAM – Ózdi KC 23 - 19 (10 – 8)
Vezette: Budai Rebeka és Fülöp Mónika.

Kiállítások: 2 – 2 perc.
Hétméteresek: 4/4 - 3/2.

Egykori kiváló kézilabdázónk, Csörgő László irányításával közel 100 főnyi közönség előtt lépett léptek pályára fiataljaink.
Hol az egyik oldalon, hol a másik oldalon rezgett a háló. Egyenlő erők küzdelme folyt a pályán (20. perc: 8 – 8). Aztán a játékrész hajrájában még kétszer a hálónkba találtak a miskolciak (10 – 8).
A térfélcsere után sikerült közelíteni. Sőt, Molnár Milán góljaival a 39. percben utol is értük őket (14 – 14). Ám aztán megint a DVTK percei következtek. A 45. percben már öt gól volt a differencia (20 – 15). Innét már nem engedték ki a kezükből a győzelmet (23 – 19).

Góllövőink: Molnár Milán 9, Konyha Balázs 4, Titkos Dávid 3, Török Botond 2, Simon Hunor 1.

Eger SZSE - ÓAM – Ózdi KC 30 - 24 (13 – 9)
Vezette: Bártfai Tímea és Molnár Károly.

Kiállítások: 0 – 4 perc
Hétméteresek: 3/2 - 3/3

A mérkőzés elején tartottuk a lépést a listavezető egriekkel (9. perc: 3 – 3). Aztán a hevesiek előnyt szereztek (19. perc: 10 – 7). Az előnyt a szünetig 4 gólosra növelték (13 – 9).
A második játékrészben is tartották a 4 – 5 gólos vezetésüket (44. perc: 25 – 20). Fél perccel a vége előtt lett hatgólos a győzelmük (30 – 24).

Góllövőink: Molnár Milán 12, Imre Hunor Márk 3, Titkos Dávid 3, Török Botond 1, Konyha Balázs 1, Simon Hunor 1, Markó Bálint 1, Sztraka Marcell Milán 1, Hancsovszki Dávid 1.