Az első győzelem

Március 13-án, szerdán délután a még pont nélkül álló fiataljaink a 7 pontos Sárospataki RKG hasonló korosztályú gárdáját fogadták. A bajnokság 16. fordulójában az első sikerüket szerezték meg Ivády Csaba tanítványai. A szoros, küzdelmes első félidő után a másodikban magabiztosan zsebelték be a győzelmet.

ÓAM – Ózdi KC - Sárospataki RKG 28 – 22 (14 – 13)
Ózd, Marosi István Városi Sportcsarnok, 50 néző.
Vezette: Losonczi Dóra és Veres Ivett.

Kiállítások: 4 – 8 perc.
Hétméteresek: 4/1 - 3/3.

A mieink kihagyott helyzetekkel, a vendégek gólokkal kezdték a találkozót (2. perc: 0 – 2). Tíz perc kellett, hogy „megérkezzünk” a meccsbe (10. perc: 4 – 3). Felváltva estek a gólok. Hol az egyik, hol a másik fél szerzett egygólos előnyt. A félidő hajrája is döntetlennél kezdődött (28. perc: 13 – 13). Ózdi góllal zárult a játékrész, egygólos vezetésünknél mentek pihenőre a mérkőzők (14 – 13).

A szünet után játékosaink átvették a játék irányítását, lassan megkezdték az elszakadást (41. perc: 19 – 16). Feljavult a védekezésünk, a másik oldalon pedig a Miklós Máté – Molnár Milán – Budinszki Botond trió többször is eredményes volt (50. perc: 25 – 19).

A hajrában nem okozott gondot az előny megőrzése (28 – 22). A 22 kapott gól a jó védekezésnek és a Soltész Ádám jó védéseinek köszönhető.

Góllövőink: Budinszki Botond 7, Miklós Máté 7, Molnár Milán 6, Konyha Balázs 4, Gazdag Dorián 3, Maruzsi Dominik 1.