Szeptember 17-én, szombaton délután 16 órától az FU20-as együttesünk a Nyíregyházi NS fiataljait fogadta a Marosi István Városi Sportcsarnokban.

FU20 II. osztály Keleti csoport
ÓAM-Ózdi KC - Nyíregyházi SN 38 – 34 (18 – 16)

Ózd, 100 néző. Vezette: Bodnár Gábor és Dohány Rajmund.
ÓAM-Ózdi KC: Nagy Péter – Miklós Máté 2, Sápi Dávid 6, Panyák Martin 11, Kovács Adrián 7, Kiss Bence 6, Szabó Martin 6. A kispadon Tóth Bálint, Soltész Ádám, Varga Milán kapusok és Budinszki Botond, Módi Bence mezőnyjátékosok „foglaltak helyet”. Edző: Lovas Szilárd.

Jól kezdtek fiataljaink. A 6. perc végén 6 – 2 állt az eredményjelzőn. Nagyobb sebességre kapcsolt a Nyíregyháza, keményen, néha durván védekeztek. A 13. perc végére fel is jöttek 9 – 7-re. A mieink több szép támadást végigvittek a pályán, Nagy Péter jól védett és a 18. percben Sápi Dávid góljával már 13 – 8 volt – ide. Ezt követően kettős emberelőnybe került az ÓKC, amit „sikerült” elveszíteni, s felzárkóztak a vendégek. A pihenőre 18 – 16 arány ózdi vezetésnél tértek a felek.

A szünet után az első gólt a mieink lőtték, s utána többet. A végül 11 gólt lövő Panyák Martin büntetőből lőtt góljával a 38. percben már 25 – 17 volt az állás. Az utolsó tíz percbe 32 – 24 arány hazai vezetéssel fordultak a fiatalok. A hajrá a vendégeknek sikerült jobban 4 gólra sikerült felzárkózniuk – de a győzelmünk nem forgott veszélyben (38 – 34)

A forduló többi eredménye:
Balmazújváros - Tisza Volán 37 – 30
Dunakeszi - Kazincbarcika 32 – 28
Kiskunhalas - Cegléd 32 – 26
Mizse KC - Kiskunhalas 31 – 41
Újfehértő - KIKI Lajosmizse 37 – 26

A tabellát a 2 – 2 győzelemmel kezdő Dunakeszi, Kalocsa és Cegléd vezeti. Az ÓAM-Ózdi KC 2 ponttal a 6. helyen áll.

Szeptember 24-én, szombaton 11,00 órától: Újfehértó – ÓAM Ózdi KC