Iparkodik az ifi

Az FU 20 II. osztály „Kelet” csoportjában az együttesünk túl van a 9. lejátszott mérkőzésén is. Jelenleg a táblázat középső harmadában, a 7. helyen tanyáznak.

9. ÓAM-Ózdi KC - Tisza Volán 30 - 28

U 20-as csapatunk november 11-én Izsákon a KIKI-SKFT vendégeként lépett pályára 34 - 33 arányú vereséget szenvedett. Izgalmas, változatos meccset vívtak a felek. A 8. percben még döntetlen volt az állás (4 – 4). Aztán a hazaiaknak jött ki jobban a lépés. A 19. percben már 12 – 8 volt az állás. A 4 – 5 gólos előnyt az alföldiek tartották is a szünetig (19 - 14).

A pihenő után is megmaradt a különbség (36. perc: 23 – 18). Ekkor csapatunk megkezdte a felzárkózást. A 40. percben Szabó Martin góljával már csak egy gól volt a különbség (23 – 22). Sőt, Gazdag Dominik és Sápi Dávid góljával meg is fordítottuk az eredményt (44. perc: 24 – 25). A mérkőzés utolsó negyede nagy küzdelmet hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A végén az izsákiaknak jött ki jobban a lépés, meg tudták őrizni a minimális előnyüket (34 - 33). Góljainkat Szabó Martin (8); Gazdag Dominik (7); Panyák Martin (7); Kiss Bence (5); Sápi Dávid (4), Kovács Adrián (2) szerezte.

A következő megmérettetés november 19-én, szombaton várt a fiataljainkra. A Marosiban a Tisza Volán SC hasonló korú együttese látogatott városunkba.
ÓAM-Ózdi KC - Tisza Volán 30 - 28 (14 – 11)
A mieink 2 eladott labdával és 4 rossz lövéssel kezdték a találkozót. Így nem véletlenül a Volán az 5. percben már 3 góllal is vezetett (0 – 3). A vendégek előnye a félidő közepéig tartott. A 15. percben egalizált Kovács László (5 – 5). A 20. percben már mi vezettünk néggyel (11 – 7). A félidő vége előtt 3 perccel már 14 – 9 volt az állás, de két góllal szépítettek a vendégek (14 – 11).
A második félidőben végig mi irányítottunk. Hol 3, hol 5 gól az előnyünk (52. perc: 27 – 22; 57. perc: 29 – 26). Az utolsó percben esett vendéggól azt jelentette, hogy 2 góllal hoztuk a meccset (30 – 28).
Góljainkat Sápi Dávid (8); Kiss Bence (7); Kovács László (4); Panyák Martin (4); Kovács Adrián (3); Gazdag Dominik (3); Bárdos Bálint (1) szerezte.

Csapatunk legközelebb november 23-án, szerdán lép pályára. A Marosiban 15,00 órától a Kazincbarcika KSE gárdáját fogadják.

Ezt követően idei utolsó bajnoki mérkőzésüket december 3-án Kalocsán játsszák le majd. Ott a kezdés 16,00 órakor lesz.

Az FU 20. II. osztály góllövőlistáján a 12. Kiss Bence 54 góllal, a 17. Sápi Dávid 45 góllal, 18. Kovács Adrián 44 góllal.