A tabella végén a helyzet változatlan

Február második hetének végén lezajlott a férfi kézilabda NB.I/B 17. fordulója. Az utolsó öt helyen szomorkodó csapat kikapott, így itt változás nem történt. Az első helyezett verte a másodikat, s ezzel megerősítette a vezető pozícióját a Győr. A zuhanyhíradó szerint, amennyiben a Veszprém Handball végez a második helyen, felértekelődhet a harmadik hely is …

Fejér-B.Á.L Veszprém U21 - Békés 24 - 30 (15 – 17)
Az utolsóelőtti fogadta a harmadikat. A tabellán lévő helyezésbeli különbség sokáig nem látszott. Hol az egyik, hol a másik fél vezetett (12. perc: 6 – 6). Ezt követően előnybe került a vendég, de a hazaiak mindig visszakapaszkodtak (25. perc: 12 – 12). A félidő hajrája a vendégeknek sikerült jobban (15 – 17). A fordulás után fokozatosan elhúzott a vendégcsapat (46. perc: 18 – 24). Ezt a különbséget végig tudták tartani(24 – 30).

Győri ETO - Veszprém Handball Academy U21 22 - 20 (9 – 10)
A forduló rangadóján az első helyezett fogadta a másodikat. Sok gólt nem, de nagy küzdelmet azt hozott a csata. A meccs elején a győriek vezettek a fiatalok egyenlítgettek (16. perc: 5 – 4). 21. percben vette át a vezetést az Akadémia (6 – 7). A 27. percben már kettővel voltak előrébb (8 – 10). Három másodperccel a játékrész vége előtt közelített az ETO (9 – 10). A fordulás után fordult a kocka is (234. perc: 12 – 10). Ettől fogva a vendéglátóknál volt az előny (48. perc: 19 – 15). A Veszprém nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében (55. perc: 20 – 19). Ám a bajnokesélyes már nem engedte ki a kezéből a két bajnoki pontot (22 – 20).

Vecsés - Ajka 23 - 21 (13 – 11)
Hullámzó mérkőzést vívott a két csapat. Előbb a vendégek voltak előnybe (10. perc: 2 – 3). A 14. percben egalizált a hazai gárda (5 – 5), majd átvette a vezetést (20. perc: 8 – 5). Az örömük nem sokáig tarthatott, a 23. percben ismét döntetlen állt a táblán (9 – 9). A félidő hajrája a Vecsésé volt (13 – 11). A második játékrészt a hazai együttes kezdte jobban (38. perc: 15 – 12), de nem tudták leszakítani a vendégeket (50. perc: 17 – 16). A véghajrá is egygólos hazai előnynél vette kezdetét (56. perc: 20 – 19). A vendéglátók zsinórban lőttek három gólt, s ezzel el is döntötték a két pont sorsát. Az utolsó percben lőtt két ajkai gól már csak a szépítésre volt elég (23 – 21).

Rákosmente - Mezőkövesd 29 - 30 (13 – 12)
A borsodi csapat kezdett jobban (3. perc: 0 – 2). A 12. percben már öt góllal vezettek (2 – 7). Úgy tűnt sima kövesdi siker születik (25. perc: 8 – 12). Aztán a félidő hajrájában zsinórban ötöt lőttek a fővárosiak, s ezzel megfordították az állást (13 – 12). A pihenő után is gyűrték egymást a felek (38. perc: 17 – 17). Aztán úgy tűnt, hogy a hazaiak felé billen a mérleg (46. perc: 22 – 20). A 49. percben is kettővel voltak előrébb a pestiek (24 – 22). Ekkor viszont a Kövesd vágott zsinórban négyet (54. perc: 24 – 26). Az utolsó perc előtt már háromgólos volt a különbség. Az utolsó percben lőtt két hazai gól csak a szépítésre volt elég (29 – 30).

Debreceni EAC - Cegléd 36 - 32 (20 – 11)
A vendéglátók sokkal jobban kezdték a találkozót (7. perc: 5 – 1). Percről percre növelték a különbséget (18. perc: 12 – 7). Ez az előny stabilnak tűnt (25. perc: 16 – 11). A félidőt a DEAC négy gólja zárta, így már tetemes előnnyel mehettek pihenni (20 – 11). A második játékrészben tartotta az előnyét a hazai gárda (40. perc: 27 – 18). Aztán a következő tíz percben tudott faragni a hátrányból a Cegléd (50. perc: 32 – 28). A hajrában a különbség már nem változott (36 – 32). A debreceni Kiss Roland 13 találatot ért el.

Szigetszentmiklós - Kecskemét 31 - 19 (17 – 5)
Nem kezdte jól a meccset a kiesés ellen küzdő KTE (9. perc: 7 – 0). Később sem sokat változott a helyzet. Már a 22. percben megvolt a köztetíz (13 – 3). Az egész első félidőben csak ötször találtak a hálóba a vendégek (17 – 5). A 46. percben esett a tizedik vendéggól (26 – 10). Már csak a különbség volt a kérdéses, végül 13 góllal nyert a hazai csapat (32 – 19).

Pick Szeged U21 - Tata 31 – 30 (14 – 19)
A találkozó elején a vendéglátók vezettek, a vendégek egyenlítettek (12. perc: 7 – 7). A következő periódus során a látogatók vezettek – a hazaiak egalizáltak (20. perc: 13 – 13). Aztán úgy, tűnt, hogy itt születik a forduló meglepetése, mert a kiesés ellen küzdő Tata a játékrész utolsó öt percében négyet lőtt, s egyet sem kapott (14 – 19). A pihenő után is tartotta az előnyt a dunántúli gárda (41. perc: 19 – 24). Aztán megkezdték a felzárkózást a fiatalok (50. perc: 26 – 26). Az utolsó tíz perc is nagy csatát hozott (58. perc: 29 – 29). A véghajrá az alföldieknek sikerült jobban, a nagy meglepetés elmaradt (31 – 30).

Budai Farkasok - ÓAM – Ózdi KC 41 - 26 (18 – 12)