Sima Győzelem

A KK Ajka sportcsarnokát felújítják, ezért ősszel valamennyi mérkőzését idegenben vívja. Nem a legjobb előjelekkel érkeztek városunkba. Az első két fordulóban a csoport két élcsapatánál vendégeskedtek, s mind Tatán (28 – 26), mind Békésen (31 – 26) vereséget szenvedtek.

ÓAM-Ózdi KC - KK Ajka 44 – 30 (22 - 14)
Ózd, 200 néző. Vezette: Haskó Tamás Károly és Natkai Norbert.

ÓAM- Ózdi KC: Jónás Bálint – Jancsó Nándor 8, Gyimesi Máté 9, Szepesi Noel, Csépányi Gergő 1, Kovács László 3, Veres Balázs 2. Csere: Moscosco Carlos Perez - Lestál Martin 5, Tóth Patrik 12, Bárdos Máté, Tóth Márk 2, Péter Dominik 1, Molnár Gergő 1, Ménfői Attila. Edző: Kocsis Csaba.
KK Ajka: Konyicsák Tamás – Gyene Norbert 3, Perczel Kristóf 2, Tóth Patrik 2, Buri Attila 1, Nagy Martin 1, Bonyhádi Tibor 3. Csere: Baracskai Sándor - Dobos Patrik 8, Breuer Marcell 1, Ernei Bence 3, Forgács Kevin 3, Kiss Sándor 1, Jávor Sebestyén 1. Edző: Tréki Tamás.

Szombaton több mint 300 kilométeres utazás után érkeztek meg településünkre. A mérkőzést a zöld mezben játszó vendégek kezdték – az első támadás végén egy kapufával. A mieink gólokkal válaszoltak. A 6. perc végén már 4 gólos volt az előnyünk (5 – 1). koncentrálta, fegyelmezetten védekezett a csapatunk, a kapuban Jónásnak több védése volt, s támadásban is szellemesen, lendületesen játszottunk. A félidő felénél Tóth Patrik góljával már 15 – 7 volt az állás, a 21, perc elején Lestál Martin góljával lett meg a „közte tíz” 17 – 7. Az első félidő végére rendezte a sorait az Ajka, s a szünetig kettőt lefaragtak a hátrányukból (22 – 14).

A második játékrészt nyitott védekezéssel kezdték a vendégek – de ezt mi használtuk ki. A 41. percben már 31 – 18 volt az állás. az előny az 51. percre 16 gólosra (40 – 24) nőtt. Az utolsó tíz percben a szimpatikusan küzdő vendégek még tudtak valamicskét faragni a hátrányukból (44-30).

A jövő héten, szeptember 24-én, szombaton 18,00 órától Salgótarjánban, a Városi Sportcsarnokban játszik az ÓAM- Ózdi KC. A Csépe Salgótarjáni SKC csapata lesz az ellenfelünk.

>>> Férfi NB I/B eredmények, Tabella <<<