Lassan tisztázódnak a legfontosabb kérdések

Még 4 forduló van hátra az idei bajnokságból. A 26. fordulóban a Győr biztosította a helyét a feljutók között, nagy valószínűséggel a bajnoki címet is megszerzi. A bronzéremért a Szigetszentmiklós (35 pont) és a Békés (34) csatázik. A kieső helyen álló Tata az ellenünk szerzett két ponttal 3 pontra megközelítette az utolsó, még bennmaradó helyén álló Rákosmentét.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 -. Győri ETO 23 - 37 (14 – 18)
Az egyik kieső és a bajnok meccse a játékidő egyharmadáig volt szoros (21. perc: 10 – 11). Aztán a listavezető elhúzott. A szünetre már négygólos az előnye (14 – 18). Fordulás után már csak a gólkülönbség volt kérdéses (23 – 27).

Rákosmente - Veszprém Handball Academy U21 24 - 28 (9 – 10)
A kiesés elől menekülő fővárosiak vezettek (10. perc: 5 – 3), a dobogós akadémisták egyenlítgettek (27. perc: 9 – 9). A félidő utolsó percében lőtt góllal a bakonyiak térhettek előnnyel a pihenőre (9 – 10). A második játékrészben rögtön egyenlített a Rákosmente, de a vendégek tudtak ellépni (40. perc: 13 – 16). A félidő közepére tovább tudták növelni a különbséget (45. perc: 14 – 20). Innét már nem volt visszaút, vereséget szenvedett a vendéglátó (24 – 28).

Debreceni EAC - Szigetszentmiklós 30 - 28 (14 – 13)
Izgalmas csatát vívtak a felek. Egy gól itt – egy gól ott (12. perc: 8 – 8). Aztán meglépett a DEAC (20. perc: 12 - 10). A játékrész utolsó percében egyenlítettek a vendégek, de az utolsó másodpercben szerzett gól hazai vezetést ért (14 – 13). Szünet után jobban kezdtek az egyetemisták (36. perc: 18 – 14), de a 41. percben már megint együtt voltak a mérkőzők (19 – 19). Megint a hajdúságiak jöttek (52. perc: 26 – 23). Az 58. percben két gólt is szereztek a látogatók (28 – 27), de ezzel el is lőtték a puskaporukat. Az újabb hazai találatokra már nem volt válaszuk (30 – 28).

Békés - Cegléd 30 - 29 (16 – 11)
Értékes pontokat szerzett a dobogóért küzdő Békés. A meccset is jól kezdte (10. perc: 6 – 2). Jól is folytatta (19. perc: 11 – 7). A szünetig a különbség ötre nőtt (16 – 11). A szünet után lassan felzárkózott a Cegléd (43. perc: 20 – 18). Az 50. percben már megint négy volt közte (26 – 22). Másfél perccel a vége előtt alakult ki a végeredmény. Az utolsó percben még mindkét kapus bemutatott egy – egy védést, így az egygólos különbség megmaradt (30 – 29).

Mezőkövesd - Kecskemét 37 - 25 (20 – 12)
A 14. percig tartotta a döntetlent a sanyarú helyzetben lévő KTE (7 – 7). Ezután a dél-borsodiak percei következtek (20. perc: 12 – 9). A félidő hajrájában megnyugtató előnyre tettek szert (20 – 12). A második félidőben is könnyedén tartották, sőt, növelték a differenciát (37 – 25). Az újabb két ponttal a Kövesd a tabella 5. helyére kúszott fel.

Budai Farkasok - Ajka 23 - 26 (12 – 15)
A két középmezőnyhöz tartozó csapat mérkőzésén a vendégek kezdtek jobban (14. perc: 4 – 7). Aztán a Farkasok percei következtek (19. perc: 9 – 8). A bakonyiak a félidő utolsó percében kétszer is a hálóba találtak, így a szünetben ők álltak jobban (12 – 15). A pihenő után gyorsan tovább tudta növelni az előnyét az Ajka (37. perc: 13 – 19). A vezetésük már kitartott a végéig (23 – 26).

Pick Szeged U21 - Vecsés 25 - 27 (15 – 12)
Sokáig semmi jel nem mutatott arra, hogy a vendégek Szegedről két ponttal távoznak. A 12. percig egyenlő erők küzdelmét láthatta a nézőközönség (5 – 5). A 22. percben is közel voltak egymáshoz a felek (11 – 10). Aztán a félidő hajrája a fiataloknak sikerült jobban (15 – 12). A 36. percben már ötgólos volt a különbség (18 – 13). Itt nagy fordulat történt. Tíz perc múlva, a 46. percben már a Vecsés állt jobban (18 – 19). Az 54. percben már 21 – 24 állt a táblán. A Vecsés már nem engedte ki a kezéből a győzelmet (25 – 27).

Tatai AC - ÓAM – Ózdi Kc 38 - 30 (20 – 12)