„A nemzetközi helyzet egyre fokozódik!”

- mondta az Őze Lajos által megformált Virág elvtárs a Kállai Ferenc által alakított Pelikán József gátőrnek a Bacsó Péter által rendezett „A tanú” című filmben. Ez az „igazság” a férfi NB.I/B. idei csatározásaira is elmondható.

Négy forduló ment le – s már nincs hibátlan csapat. Már mindegyik csapat vesztett pontot – nem is egyet, hanem legalább kettőt. Veretlen is csak egy: a Békés együttese. A 3. fordulóban az akkori tabellaelső Békés a Debreceni EAC otthonában vesztett pontot (27 – 27), míg a 4. fordulóban A Szigetszentmiklós távozott „pontosan” a Békés otthonából.

A 4. fordulóban nem ez volt az egyetlen nagy meglepetés. Szeptember 23-án, pénteken este újabb meglepetésbomba robbant:

PLER-Budapest - Vecsés 27 - 28
Pedig a meccs statisztikai mutatói szerint a bajnokesélyes hazaiaknak állt a meccs. 46-szor lőttek kapura – a vendégek „csak” 44-szer. A pestiek 5 hetesből 4 gólt szereztek, a vendégek csak egy hetest kaptak – azt sem lőtték be. A vendéglátók 12 percet voltak emberhátrányban, míg a vecsésiek 18 percet.

Az első félidőben nagy küzdelem alakult ki a pályán. Egyszer alakult ki kétgólos különbség a két csapat között (10. perc: 3 – 5). Ezen kívül csak egy góllal tudott vezetni valamelyik együttes. A szünetre is egálnál vonultak pihenőre a felek (13 – 13).

A második játékrészben is folytatódott az adok-kapok. Maradt a forgatókönyv, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy góllal. A hajrához érve, az 53. percben vezetett először kettővel a PLER (24 – 22). Aztán 3 perc alatt egyenlített a Vecsés (26 – 26). Hetesből szerzett megint előnyt a PLER, de másfél perccel a vége előtt megint egalizált a Vecsés (27 – 27). Az utolsó fél percben emberelőnyben támadhatott a PLER, de csak a kapufát találta el. A vendégek időkérés után támadhattak, s az utolsó másodpercben a győztes gólt is megszerezték (27 – 28).
A forduló szombati meccsei is hoztak váratlan eredményeket. A sorba élre kívánkozik a sereghajtók közé tartozó Szigetszentmiklós imént említett békési pontszerzése.

Békés - Szigetszentmiklós 33 – 33 (17 – 17)
A meccsen végig szorosan egymás nyomában voltak a mérkőzők: 13. perc: 5 -5; 19. perc: 10 – 10; 30. perc: 17 - 17.
A második félidő 36. percében is egál volt az állás (21 – 21). Ezt követően a vendégek percei következtek – 6 perc alatt 4 gólt lőttek sorozatban (21 – 25). Az 51. percben már megint iksz volt (29 – 29). A találkozó hajrájában egy gólt lőttek a vendégek – egyenlítettek a hazaiak. A játékidő letelte előtt 2 másodperccel mentett meg egy pontot a Békés (33 – 33).
Ugyancsak nagy izgalmakat hozott a szombati százhalombattai meccs is:

Százhalombatta - Kecskemét 27 – 27 (11 – 16)
Az első gólt a battaiak szerezték a 2. percben – ekkor vezettek utoljára. A vendégek gyorsan fordítottak, kézben tartották a meccset: 10. perc: 3 – 9; 22.perc: 7 – 12; 30. perc: 11 – 16).
A szünet után sem változott a forgatókönyv, biztosan meneteltek a vendégek (38. perc: 14 – 21). A hajrába is 5 gólos előnnyel fordultak a felek (51. perc: 20 – 25). Aztán az utolsó 3 és fél percben a vendégek már nem találtak a hazaiak kapujába, így aztán a Batta felzárkózott, s az utolsó másodpercben egyenlített (27 - 27).
A vasárnapi játéknapra is maradt egy ikszes meccs:

Pick-Szeged U21 – Győr 29 – 29 (13 – 16)
Itt is a vendégek voltak azok, akik sokáig vezettek: 7.perc: 1 – 6; 16. perc: 6 – 8. A félidő második felében felzárkóztak a vendéglátók, a 21. percben egalizáltak (11 – 11). A játékrész hajrája megint a vendégeké volt (13 – 15).
A 41. percben érték utol a fiatalok ismét a győrieket (19 -19). Ettől kezdve már nem alakult ki jelentős különbség a felek között, s maradt a pontosztozkodás (29 – 29).
A forduló 3 sima hazai győzelmet is hozott.

Eger - BFKA Balatonfüred 34 – 23 (16 – 12)
A 600 néző előtt lezajlott mérkőzésen a hevesiek az első 3 három percben 3 gólt lőttek, s egyet sem kaptak. Ezt követően fokozatosan elhúztak ellenfelüktől, s biztosan tartották otthon a két bajnoki pontot (34 – 23).

Debreceni EAC - KK Ajka 36 – 31 (21 – 15)
A vendégek a 7. percig tartották a lépést a hajdúságiakkal (3 – 3). Ezt követően erre s meccsre is igaz, hogy a hazaiak fokozatosan elhúztak az ellenfelüktől, s biztosan tartották otthon a két bajnoki pontot (36 – 31).

BFKA Veszprém - Tata 37 – 25 (18 -11)
Következő ellenfelünk otthonában a Tata kezdett jobban (6. perc: 2- 4). Viszont a 15. percre már fordítottak az akadémisták, alaposan megváltoztatva a mérkőzés addigi menetét (10 – 6). Innét már sima volt a meccs (37 – 25).