Sima meccsek és meglepetések

Szeptember utolsó napján, illetve október első két napján rendezték a férfi NB.I/B-s bajnokság 5. fordulóját. Váratlan eredmények most is születtek. Megszerezte első győzelmét az Ajka és a Százhalombatta, kikapott a bajnokesélyes Békés és Eger.

Vecsés - Pick-Szeged U21 31 – 33 (14 – 13)
Az első félidőben majdnem végig a szegedi fiatalok vezettek. A 28. percben egyenlítettek a hazaiak, majd a szünet előtti másodpercekben a vezetést is átvették (14 – 13). A 39. percben már 3 góllal is megléptek (21 – 18). Erre még egyet rá is tettek (49. perc 27 – 23). Az 55. percben egyenlítettek a vendégek (28 – 28). A hajrá a szegedieké volt (31 – 33).

Győr - Eger 26 – 25 (15 – 9)
Sima, egyértelmű első félidő során tetemes előnyt szerzett a Győr (15 – 9). A szünet után a 40. perben már 8 gól volt a különbség (20 – 12). Ekkor indított hosszú hajrát az Eger. Az 53. percben egy gólra csökkentette a különbséget (22 – 21). Viszont egalizálni már nem sikerült (26 – 25).

Kecskeméti TE - PLER-Budapest 28 – 33 (11 – 15)
A 16. percig voltak partiban a felek (7 – 7). Ezt követően végig kézben tartva a mérkőzést, biztosan nyertek a vendégek (28 – 33)

Szigetszentmiklós - Debreceni EAC 35 – 29 (19 – 18)
Végig szoros volt az első félidő, kétgólos volt a csapatok között a legnagyobb különbség. A szünetre egygólos hazai vezetésnél mentek a csapatok (19 – 18). A második játékrész első fele is egyenlő erők küzdelmét hozta (45. perc: 24 – 24). A hajrá – némi meglepetésre – a hazaiaké volt, s az első győzelmüket aratták ebben a bajnokságban (35 – 29).

Tata - Százhalombatta 35 - 29 (18 - 13)
A 10. percig volt döntetlen az állás (4 – 4). A szünetig 5 gólosra hizlalták az előnyüket a hazaiak (18 – 13). A második félidőben már nem volt vitás, hogy ki nyeri a meccset (35 – 29). A tatai Sárosi Ádám 11 gólt szerzett.

BFKA-Balatonfüred - Békés 29 – 26 (17 – 13)
A békésiek kezdték jobban a mérkőzést (7. perc: 2 – 5). Az akadémia fiataljai a 12. percben érték utol a vendégeket (12 – 12), s a félidő végére 4 gólos előnyt szereztek (17 – 13). A második játékrészben megkezdte ellenfele üldözését a bajnokesélyes Békés. Az 53. percben sikerült is egalizálni (25 – 25), de a hajrá a fiataloké volt, s némi meglepetésre nyertek (29 – 26)

Salgótarján - Ajka 27 – 30 (15 – 17)
Az eddig a fordulóig pont nélkül álló újonc nagyon bekezdett (16. perc: 5 – 10). A 25. percben egyenlített a Tarján (13 – 13). A félidő hajrája a vendégeké volt (15 – 17). A szünet után végig tartotta az előnyét az újonc, s némi meglepetésre elvitte a két pontot (27 – 30).