Remek teljesítménnyel nagyszerű győzelmet aratott a csapatunk.

ÓAM-Ózdi KC - PLER-Budapest 27 - 25 (15 - 11)
Ózd, 350 néző. Vezette: Bujdosó Máté és Horváth Viktor.

ÓAM-Ózdi KC: Jónás Bálint - Jancsó Nándor 8; Gyimesi Máté 3; Szepesi Noel 6; Kovács László; Veres Balázs 3. Csere: Csépányi Gergő; Lestál Martin 3; Tóth Patrik 4; Tóth Márk Patrik; Ménfői Attila; Molnár Gergő; Péter Dominik. Vezetőedző: Kocsis Csaba.
PLER-Budapest: Andorka Gábor – Zalai Balázs 1; Boros Balázs 4; Kecskés Levente; Horváth Dániel 1; Kovács Bence 1; Vízler Máté 3. Csere: Takács Ákos – Farkas Tamás; Fekete Ádám 8; Simotics Mátyás 2; Lőrincz Marcell; Várszegi Csongor; Csíki Richárd 3; Parzer Norbert Gergő 2; Balázs Bence. Vezetőedző: Horváth Attila

Kiállítások: 8, illetve 12 perc
Hetesek: 5/3 illetve 2/1

Az előjelek semmi jóval biztattak. A tavalyi NB.I/B-s bajnokság Felsőházában a PLER-Budapest a 3. helyen végzett. Ugyanannyi pontot szerzett, mint a feljutó Cegléd. Az egymás elleni eredmények alapján végzett 2. helyen a Cegléd.
A felsőházi csatározások során találkozott a csapatunk a fővárosiakkal: mind kétszer kikaptunk. (Április 23-án: PLER – ÓAM-ÓKC 31 – 24; május 27-én: ÓAM-ÓKC – PLER 28 – 30).

A forduló előtt a PLER volt a bajnokság listavezetője – Kocsis Csaba edző nehéz mérkőzésre számított – mondjuk ebben nem is csalódott.

A piros szerelésben játszó vendégek kezdték a meccset, s 40 másodperc telt el, amikor Jancsó lopott el egy labdát, s az ellenakcióból Gyimesi lőtt a hálóba (1 – 0). A második perc végén jött az egyenlítés is (1 – 1). Gólra gól volt a válasz. A 15. perc végén 6 – 6 volt az állás -úgy, hogy a hat bekapott gól mellett Jónás Bálint 7 alkalommal is védeni tudott volt csapata ellen. Tóth Márk egy szerencsétlen mozdulatát, szerelését „dijazták” a játékvezetők egy kétperces kiállítással. Ezt kihasználva szerzett kétgólos előnyt a PLER (18. perc: 6 – 8). Jött Lestál Martin, s 2 perc alatt egalizált (20. perc: 8 – 8).

Hatalmas küzdelem folyt a pályán, ismét minden gólra jött a válasz a másik oldalról (25. perc: 11 – 11). A 27. perc elején Veres Balázs góljával vettük át a vezetést (12 – 11). A félidő hajrájában aztán Jancsó Nándor is benevezett abba a versenybe, ami a mezőny legjobbja címért folyt. Nem egészen két és fél perc alatt 3 gólt szerzett, s ezzel a szünetre 15 – 11-re alakitotta az állást.

A szünet után Jancsó úgy folytatta, ahogy az első játékrészben befejezte. Most 7 perc 3 másodpercre volt szüksége, hogy ötször beköszönjön a vendégek kapujába (20 – 15). Néhány vitatható játékvezetői döntés kizökkentette csapatunkat a ritmusból. A félidő felére 20 – 17-re fel is zárkóztak a vendégek. De aztán egy perc alatt Tóth Patrik és Veres Balázs helyre állította az ötgólos különbséget (46. perc: 22 – 17). Aki azt gondolta, innét sima a győzelem, az nagyot tévedett. A PLER nem adta fel. Az 51. percben már 22 – 20 állt az eredményjelzőn.

Veres Balázs üres kapura ívelt labdát hárított bravúrosan, Jónás kétszer védett, s 3 perccel a vége előtt 26 – 22-re vezetett az ÓKC. A véghajrára minden erejüket mozgósították a vendégek. Sorozatban három gólt lőttek. 13 másodperccel a vége előtt 26 – 25-re feljöttek. Kocsis Csaba időt kért, játékosaink rendezték a sorokat, s az egészpályás letámadásra váltó PLER ellen a dudaszó előtt Szepesi Noel vitte be az utolsó találatot (27 – 25).

A mérkőzés lefújása után a belelkesedő közönség hatalmas ünneplésben részesítette a csapatot. Ózdon régen volt ilyen remek hangulat sporteseményen.

Kocsis Csaba ezt mondta a mérkőzést követően:
- Az első perctől elhittük, hogy van keresnivalónk a mérkőzésen. Nem engedtük őket, hogy a saját játékukat játsszák, hogy elmenjenek, többgólos előnyt szerezzenek. Végig a nyakukon voltunk, sőt a az első félidő végén jelentős előnyt tudtunk szerezni. Sokáig tartani tudtuk ezt az előnyt. A kettős emberelőnyünknél zavarodtunk meg egy kissé, néhány labdaeladás, bele is fáradtunk egy kicsit, nem voltak meg a megállító faultok – vissza is jött a meccsbe az ellenfél. Onnan pedig már ki-ki meccs volt. szerencsére a végén még maradt még egy „T” betűnk, s az időkérés után még növelni tudtuk az előnyünket. Gratulálok a csapatomnak. Szeretnénk még néhány ilyen kellemes meglepetést szerezni.

Horváth Attila:
- Először is gratulálok az Ózdnak. Tudtuk, hogy nehéz lesz. Ők jobban akarták a győzelmet, végig vezetve meg is tudták tartani az előnyüket. Úgy gondolom, hogy a csapatom hozzáállásával van gond, egyszer fenn, egyszer lenn. Nagyon hullámzóan játszunk. Ezt kell kiegyenesíteni. Aztán majd meglátjuk, hogy a fiatalokkal hová jutunk a bajnokság végén.