Visszapillantó

A férfi kézilabda NBI/B-ben november 28 – 30-án rendezték a 8. fordulót.

Az eredmények:
PLER-Budapest - Salgótarján 36 - 22 (17 – 9)
Sima meccs. Már a 7. percben 4 – 0-ra vezettek a hazaiak, s a végén kiütötték a Tarjánt.

Békés - Kecskemét 34 - 28 (16 – 13)
Már az 5. percben 5 – 1-re vezettek a vendéglátók. Ezt a 3 – 4 gólos különbséget végig tartani tudták az első játékrészben. Szünet után ezt az előnyt könnyedén növelték.

Debreceni EAC - Vecsés 29 - 20 (14 – 13)
Az első játékrész nagy részében a Vecsés vezetett. A 21. percben tudott egyenlíteni a DEAC (10 – 10). A szünetre már minimális előnnyel a hazaiak mehettek. A második félidő közepéig tartotta az 1 -2 gólos különbséget a Vecsés (43. perc 18 – 17). A hajrá az egyetemistáké volt (29 – 20).

Eger - Tata 26 - 21 (13 -12)
Az első félidő nagy küzdelmet, szoros eredményt hozott. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy góllal. A pihenő után még fordított a Tata. A 35. percben volt utoljára döntetlen az állás (14 -14). Ettől fogva már a hazaiak akarata érvényesült, s hozták a papírformát (26 – 21).

Szigetszentmiklós - Győr 22 - 29 (10 – 15)
Úgy tűnik, a győriek is bejelentkeztek a feljutásra pályázók közé. Szombati mérkőzésükön csak a meccs első harmada volt szoros (19. perc: 8 – 8). A félidő hajrájában 5 góllal elhúztak (10 – 15). Szünet után már csak a gólkülönbség volt kérdéses (22 – 29).

BFKA-Balatonfüred - Ajka 31 - 31 (15 – 15)
Óriási csata a mezőny második felében küzdő csapatok között. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Összesen 9 alkalommal változott a vezetést megszerző csapat neve. Végül maradt a döntetlen (31 – 31).

Százhalombatta - BFKA-Balatonfüred 22 - 25 (11 – 12)
0 – 4-gyel indult a meccs. A 17. percben viszont már a Batta vezetett (7 - 6). A félidőig váltott vezetéssel jutottak el a felek (11 – 12). Szünet után 3 – 4 góllal vezettek a vendégek. Az 52. percben még feljöttek egy gólra a hazaiak (20 – 21), de a hajrá a fiataloknak sikerült jobban (22 – 29).

Pick-Szeged U21 - ÓAM-Ózdi KC 28 - 22 (16 – 11)
Kocsis Csaba vezetőedzőnk véleménye a meccs után:
- A rossz kezdésünknek meg kell találni az okát. Az eddigiekben nem történt ilyen. Mire visszajöttünk a mérkőzésbe, sok energiánkba került, és ezt az utolsó 10 percben nem tudtuk hibák nélkül megoldani, amelyek gyors megbüntetésével ismét nagy hátrányba kerültünk. Mínusz 1-nél kapufánk volt, de sajnos nincs “ha” továbbra sem…
Gratulálok a Szegednek, ma sajnos jobbak voltak nálunk, mi pedig készülünk a következő feladatra, ahol ismét a listavezető ellen kell játszanunk.