Szomszédvárak rangadója

November 5-én, szombaton 18,00 órakor kezdődik a Marosiban az ÓAM-Ózdi KC – Eger NBI/B-s bajnoki kézilabda mérkőzés. Ismét egy feljutásra esélyes együttes látogat városunkba.

Az egriek a 2014-15-ös NB.I/B-s bajnokság Keleti csoportját nyerték meg magabiztos 7 pontos előnnyel, s kerültek fel az NB.I-be. A legmagasabb osztályban folyamatosan 7 éven át szerepeltek. Legtöbbször a középmezőnyben (8 – 9 – 10. helyen) végeztek. Ezalól kivétel a tavalyi sorozat, amely során az utolsóelőtti, kieső helyen zártak. Öt ponttal maradtak le a még bennmaradást jelentő 12. helyről.

Ózd – Eger bajnoki párharc 8 évvel ezelőtt volt utoljára, abban az évben, amikor a hevesiek felkerültek a legmagasabb osztályba. 2014. október 25-én Ózdon nagy meccset játszottak a csapatok, amelyen végül egy góllal a vendégek nyertek. Ózd – Eger 34 - 35 (14 – 19). A tavaszi visszavágó sima egri győzelmet hozott: Eger – Ózd 38 – 22 (20 – 11).

A két klub pont egy hónappal korábban, október 4-én mérkőzött meg a Marosiban, a Magyar Kupa II. fordulójában. Az a találkozó is nagy küzdelmet, nem mindennapi izgalmakat hozott. A második félidő közepén az egriek már 5 góllal (18 – 23) mentek, amikor a mieink nagy akarással 24 – 23-ra megfordították az állást. Az utolsó perc 25 – 25-nél kezdődött. Az utolsó ózdi támadást nem sikerült góllal befejezni, így maradt az iksz. A szabályok szerint ez a vendégcsapatnak ért továbbjutást.

A most zajló bajnokságban is jól állnak az egriek – vezetik a tabellát. (Igaz, egy meccscsel többet játszottak már le.)

A 12. fordulóból előrehozott mérkőzés: Eger - Százhalombatta 31 - 27

A hazai meccseiket simán, nagy különbséggel nyerik – idegenben viszont már van két vereségük. Mindkettő egy bajnokesélyes otthonában, s egy gólos különbséggel.

Szombaton is nagy csatára, nagy küzdelemre van kilátás. Az ÓAM-Ózdi KC nagy tisztelettel várja kedves szurkolókat! Reméljük, a végén elégedetten távozhatnak majd a sportcsarnokból.