Tükörsima forduló - vihar előtti csend?

November közepén 3 nap (péntek, szombat, vasárnap) alatt bonyolították le a férfi kézilabda NB.I/B. 10. fordulóját. A forduló meglepetése, hogy nem volt meglepetés. Győztek az esélyesek – így a tabellán sem történt nagy változás.

PLER-Budapest - Százhalombatta 30 - 26 (16 – 15)
A feljutásra esélyes hazaiak kezdtek jobba (7. perc: 4 – 2), de a 12. percben már a vendégek vezettek (4 – 5). A látogatók vezettek, a vendéglátók egyenlítettek. A 26. percben lett ismét egál az állás (14 – 14), s a játékrész hajrája a PLER-nek sikerült jobban (16 – 15). A sereghajtó battaiak a szünet után is jól tartották magukat. Gyorsan vissza is vettek a vezetést (34. perc: 16 – 18). Érett a meglepetés. A 47. percben már 20 – 23 volt az állás, az 52. percben 23 – 26. A fővárosiak összeszedték magukat. Nagy hajrába kezdtek, sorozatban 7 gólt lőve hozták a papírformát (30 – 26).

Győr - Ajka 31 - 22 (4 – 2)
Az első gólt az ajkaik lőtték, de a 10. percben már 4 – 2 állt az eredményjelzőn. Ettől fogva a hazaiak fokozatosan növelték az előnyüket, s magabiztosan győztek (31 – 22).

Békés - ÓAM-Ózdi KC 45 - 33 (20 – 16)
A 17. percben még vezettünk (8 – 9). A mieink által elkövetett hibákat – amelyek támadásban és védekezésben is előfordultak – azonnal megbüntették a békésiek. Fokozatosan növelték az előnyüket, s összesen 45 gólt lőve simán nyertek.

Debreceni EAC - Tata 28 - 27 (16 – 13)
2. perc: 0 – 1; 6. perc: 4 – 1. Ez a sorozatban dobott 4 hazai gól megadta a meccs alaphangulatát. A hajdúságiak 3 – 4 góllal mentek (23. perc: 13 – 9). A 45. percig a különbség nem sokat változott (45. perc: 25 – 21). A vendégek a jó védekezésüknek köszönhetően felzárkóztak (53. perc: 25 – 24). A vendéglátók gyorsan, két perc alatt dobtak még 2 gólt, s ezzel eldőlt a meccs. A Tata által az utolsó két percben elért találat már csak szépségtapasz volt (28 – 27).

Eger - Salgótarján 31 - 24 (15 – 10)
A listavezető 750 néző előtt fogadta a Tarjánt. Érdekes, hogy itt is az esélytelenebbnek tartott csapat kezdett jobban (3. perc: 0 – 2). Aztán lábrakapott az Eger, a 6. percben már iksz az állás (3 – 3). Ettől fogva már nem volt kérdéses, melyik csapat lesz a győztes (31 – 24).

Szigetszentmiklós - Kecskemét 43 - 30 (18 – 14)
Ezen a meccsen is csak lőttek a csapatok, a védekezéssel nem sokat törődve. Itt is a vendégek kezdték jobban a meccset. A 6. percben egyenlített a hazai gárda (3 – 3). A 16. percben már 10 – 6-nál tartottak a felek. A szünetig tartották a különbséget a mérkőzők (18 – 14). A pihenő után a vendéglátók tetemesre hizlalták a különbséget (43 – 30).

BFKA-Balatonfüred - Vecsés 22 - 24 (10 – 15)
Végig a vendégek vezettek. A 45. percben már 9 gólos volt a különbség (12 – 21). Az akadémisták csak felzárkózni tudtak a találkozó végén (22 – 24).

Pick-Szeged U21 - BFKA-Veszprém 30 - 34 =17 – 18)
Egy gól itt – egy gól ott egészen a 17. percig (10 – 10). Ezt követően a vendégek vették át a vezetést. Sokáig egy – két góllal voltak előnyben. A 42. percben alakult ki a 4 gólos veszprémi vezetés (21 – 25). A mérkőzés végéig ezt az előnyt már megtartották (30 – 34)