Visszapillantó

November közepén letudta a férfi kézilabda NBI/B a bajnokság 11. fordulóját. A játéknap kunsztja az ÓAM-Ózdi KC pontmentése volt a DEAC ellen. A meglepetések közé tartozik, hogy az élcsapat Győr simán kikapott a Vecsés otthonában. Az is meglepő, hogy az eddig nyeretlen Százhalombatta elkapta a Pick-Szeged fiataljait.

Vecsés - Győr 36 - 27 (19 – 16)
Az első 3 percben volt szoros a meccs (3 -3). Aztán a hazaiak egyre magabiztosabbak lettek. Sorozatban öt gólt lőttek, s a 8. percben már 8 – 3 volt a táblán. A 27. percben a vendégek csökkentették a különbséget kettőre (16- 14), de a félidő hajrája a Vecsésé volt (19 – 16).
A szünet után fokozatosan elhúzott a vendéglátó (43. perc: 25 – 19). Az előnyüket növelve magabiztos győzelmet arattak (36 – 27).

Ajka - PLER-Budapest 19 - 27 (9 – 15)
A másik pénteki meccsen teljesen sima győzelmet aratott a fővárosi csapat. Mindössze kétszer volt döntetlen az állás: 0 – 0-nál és 1-1-nél. A vendégeknél 11 mezőnyjátékos szerzett gólt.

Salgótarján - Békés 23 - 24 (13 – 11)
Itt sokáig levegőben lógott a meglepetés. A 8. perc elején még csak 1 – 1 volt az állás. A Tarján öt perc alatt takaros kis előnyt épített ki (13. perc: 5 – 1). Kapaszkodott volna a Békés – csekély sikerrel (23. perc: 11 – 6). A szünetre is megmaradt kettő (13 – 11). A második félidőben is vezetett a nógrádi gárda (40. perc: 17 – 14). A hajrá előtt a vendégek felzárkózása más sikerrel járt (49. perc: 20 – 20). Öt perc alatt háromgólos előnybe kerültek (56. perc 21 – 24), s ebből egyet – nem mindennnapi izgalmak után - a végéig megtartottak (23 – 24).

Százhalombatta - Pick-Szeged 28 - 25 (15 – 14)
A nagy durranás. A meccs előtt nyeretlen Batta verte az élcsapat Szegedet. A fiatalok kezdtek jobban (5. perc: 0 – 2; 11. perc: 3 – 4). A 17. percben egyenlített a vendéglátó (8 – 8), de hat perc múlva megint a vendégek álltak jobban (10 – 12). A 24. perc végén utoljára egalizált a meccsen a Batta (12 – 12), s ezt követően már csak ők vezettek – a vendégek egyenlítettek. A 39. percben volt utoljára egyenlő (18 – 18). A meccs hajrájában fokozatosan elhúztak a battaiak, s megszerezték az első győzelmüket (28 – 25).

Tata - Szigetszentmiklós 22 - 22 (11 – 13)
Következő fordulóbéli ellenfelünk idegenben egy ponttal gazdagodott. A hazaiak vezetőgóljára a vendégek héttel feleltek (13. perc: 1 – 7). A volt válogatott kapus Tatai Péter 8 védésének köszönhetően felzárkózott a Tata (28. perc: 10 – 11). A Miklós zárta góllal a félidőt, így kettővel mentek a szünetben (11 – 13). A második félidőben a 40. percben egalizált a Tata (16 – 16), majd a vezetést is átvette (51. perc: 20 – 18). Az utolsó percben ikszelt a vendég gárda (22 – 22).

Kecskemét - BFKA-Balatonfüred 30 - 21 (10 – 10)
Az első játékrészben nem úgy nézett ki, hogy biztos hazai siker születik. A füredi fiatalok vezettek végig a meccs első felében, a kecskemétiek egyenlítgettek. A szünetre semmi nem dőlt el (10 – 10). A második félidőben 10 perc alatt 3 gólos előnyre tettek szert a vendéglátók (17 – 14). Ezt követően felmorzsolták a fiatalok erejét (30 - 21).

BFKA-Veszprém - Eger 23 - 30 (12 – 15)
A listavezető egriek semmit sem bíztak a véletlenre. A 7. percben még 2 – 2 volt, a 11-ben 2- 6. Az előnyüket biztosan tartogatták. A szünet előtt 2 gólt dobtak a veszprémiek, de ez csak a szépítésre volt elég (12 – 15). A második játékrész első tíz percében a hevesiek megduplázták az előnyüket (15 – 21). A hajrában már csak a gólkülönbség volt a kérdés (23 – 30).

ÓAM-Ózdi KC - Debreceni EAC 28 - 28 (13 – 18)
A meccsről készült tudósítást már olvashatták oldalunkon. Egy gondolat erejéig térnék még rá vissza. Nem gyakori az, hogy egy csapat ötgólos hátrányból, sorozatban 5 gólt lőve egyenlít. Jómagam egy ilyen kunsztra emlékszem. A hetvenes évek közepén az akkor éppen Tisza Volán néven szereplő szegedi csapat egyenlített hasonlóan ötgólos mínuszról az Ózdi Kohász ellen, itt a stadionban a szabadtéri kézilabda pályán.
Ha valaki tudja pontosítani (évszám, dátum, eredmény), kérjük, jelezze felénk. Ígérem én is nyomozok utána.

Együttesünk legközelebb november 27-én vasárnap este 18,00 órakor lép pályára Szigetszentmiklóson, a helyi sportcsarnokban.