Félidei részhajrá előtt

November utolsó hetének végén rendezték meg a kézilabda NB.I/B. 12. fordulóját. (Illetve egy mérkőzést október közepére hoztak előre.) A tabellára tekintve azt látjuk, hogy a bajnokság elején a feljutásra esélyesnek vélt csapatok (Eger, PLER, Győr) kezdik hozni a papírformát, s némi, pontokban kimutatható előnyre tettek szert.

Október 15-én: Eger - Százhalombatta 31 - 27 (16 – 17)
Sokáig levegőben lógott a meglepetés. Az első félidőben végig szoros volt az állás. A vendégek vezettek a szünetben. A 37. percben vették át a hevesiek a vezetést (21 – 20), s innét már nem engedték át a vezetést (31 – 27).

Győr - Kecskemét 33 - 26 (17 -17)
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Hol az egyik, hol a másik csapat szerzett egygólos előnyt. a pihenő után a feljutásért küzdő hazaiak biztosan szereztél meg a két bajnoki pontot (33 – 26).

Vecsés - Ajka 27 - 22 (12 -10)
A 37. percben még döntetlen volt az állás (15 -15). A hajrában a tabella 7. helyén álló hazaiak érvényesítették a papírformát (27 – 22).

Békés - BFKA-Veszprém 28 - 23 (15 – 12)
A békésiek jól kezdték a találkozót (7. perc: 5 – 0). Aztán az akadémisták rendezték a soraikat (15. perc: 6 – 6). A félidő hajrájában a hazaiak háromgólos előnyt szereztek (15 – 12). A második játékrészben végig vezetve, sőt az előnyt növelve hozták a meccset (28 – 23).

Pick-Szeged U21 - PLER-Budapest 21 - 29 (13 – 15)
A bajnokesélyes fővárosiak végig kézben tartották a vezetést, s biztosan győztek.

Salgótarján - Százhalombatta 37 - 25 (17 – 13)
Csak az első tíz perc volt szoros (7 – 7). Ezt követően a tarjániak elhúztak, s nagy különbséggel nyertek.

BFKA-Balatonfüred - Tata 27 - 22 (13 – 13)
Az első játékrész egyenlő erők küzdelmét hozta. Szünet után a Tata szerzett kétgólos vezetést (36. perc: 14 – 16). Játékidő hátralévő részében az akadémisták akarata érvényesült, s magabiztosan nyertek. A 2 bajnoki ponttal egy pontra felzárkóztak az ÓAM-Ózdi KC mögé.

Szigetszentmiklós – ÓAM-Ózdi KC 34 - 30 (16 – 12)
Kocsis Csaba, az ÓAM-Ózdi KC vezetőedzőjének értékelése:
„17 technikai hibával egy a Szigetszentmiklósnál gyengébb ellenfél ellen sem lett volna esélyünk a pontszerzésre. Sajnos nem sikerült a bravúr, így a jövő hétre ismét csináltunk magunknak egy kötelező feladatot.”

Az NB.I/B. góllövőlistáját az ózdi Tóth Patrik vezeti 76 góllal. Az első húszban a mieink közül még Jancsó Nándor található 50 találattal.