Félévi zárás előtti lélegzetvétel (?)

A hétvégén bonyolították le az NB.I/B. idei utolsó előtti fordulóját. Különösebb meglepetés nem történt. Talán az Ajka kecskeméti győzelme nem volt várható. Ez az a bizonyos „vihar előtti csend” ?

Vecsés - Tata 24 - 25 (9 – 11)
Üllőn a Városi Sportcsarnokban mindössze ötven néző előtt mérkőzött a két középmezőnyhöz tartozó csapat. Egy pillanatig sem volt előnyben a pályaválasztó. A 15. percben (4 – 4) volt utoljára egyenlő az állás. aztán 3 perc alatt 3 gólt lőttek a vendégek, s ezzel háromgólos előnyre tettek szert (18. perc: 4 – 7). A két – három gólos előny a félidő végéig megmaradt (9 – 11). A szünet után az első gólt a hazaiak lőtték (10 - 11), de aztán gyorsan visszavette az az irányítást a Tata (45. perc: 14 – 20). Az előny még úgyis kitartott, hogy az utolsó 3 gólt a Vecsés lőtte (24 – 25).

BFKA-Balatonfüred - Salgótarján 32 - 30 (13 – 15)
A kiesés ellen küzdők nagy csatája. A fiatalok vezető gólja után a 10. percben már 3 – 5 volt az állás. A vendégek irányították a mérkőzést (20. perc: 6 – 12). A félidő végére zárkózott fel a Füred (13 – 15). A szünet után hosszú hajrát nyitottak a hazaiak. A 38. percben egalizáltak (18 – 18). Sokáig billegett a meccs (47. perc: 22 – 22). A z utolsó 5 percre háromgólos hazai vezetésnél érkeztek a felek (27 – 24). Az előnyt már megtartották az akadémisták (32 – 30). Csak egy érdekesség még. A hétméteresek aránya: 1/1, illetve 9/8.

Békés - PLER-Budapest 20 - 27 (8 – 12)
A Békés megyei csapat a vereségével 6 pontos hátrányba került a feljutó helyen álló együttesekkel szemben. Mindössze 120 néző előtt sima vereséget szenvedtek a pestiektől. Egyszer sem vezettek, a 13. percben volt utoljára iksz az állás (5-5). Ezt követően fokozatosan elhúztak a feljutásra pályázó vendégek. Volt „köztetíz” is állás (43. perc: 10 – 20). A békésiek három játékosa is büntetőt hibázott, esélyük sem volt a pontszerzésre (20 – 27).

Debreceni EAC - Százhalombatta 30 - 20 (16 – 11)
A mérkőzést jól kezdték a vendégek. Az elején vezettek is, aztán a 17. percben egyenlítettek az egyetemisták (7 – 7). Innét már tükörsima volt a meccs (30 – 20).

Eger – Pick-Szeged U21 32 - 23 (20 – 12)
Itt is a vendégek, a szegedi fiatalok kezdtek jobban (10. perc: 4 – 7). Még a 20. percben is iksz állt a táblán (11 – 11). Aztán a félidei hajrát nagyon megnyomták a bajnokesélyes hevesiek (20 – 12). A második játékrészben már nem volt kérdéses a két pont sorsa (32 – 23).

Szigetszentmiklós - BFKA-Veszprém 29 - 30 (15 – 18)
Már az elején jelentős előnybe kerültek a vendégek (4. perc: 1 – 4; 9. perc: 2 – 7). A hazaiak a félidő hajrájára tudtak felzárkózni (29. perc: 15 – 15). aztán a félidőt három vendéggól zárta (15 – 18). A második félidőben ötgólos előnyt építettek az akadémisták (20 – 25). De a hazaiak nem adták fel, a hajrában egalizáltak (58. perc: 28 – 28). Gyorsan jött egy gólváltás, de a 30. vendéggólra már nem jött válasz (29 – 30).

Kecskeméti TE - Ajka 35 - 37 (18 – 21)
Az elég kilátástalan helyzetben lévő Ajka javított valamit a pozícióján. Nem úgy indult a találkozó, hogy innét pontokkal távoznak a dunántúliak (5. perc: 4 – 2). Aztán ki egyenlítődött a játék képe és az állás is (20. perc: 12 – 12). A szünetig háromgólos előnyre tettek szert a vendégek (18 – 21). A szünet után 10 perc alatt egyenlített a KTE (24 – 24). Némi meglepetésre fordítani már nem tudtak. A hajrában az Ajka szerzett megint vezetést, amit a végső sípszóig meg is tartott (35 – 37).

Agrofeed ETO UNI Győr - ÓAM-Ózdi KC 36 - 27 (17 – 15)
Győr, 300 néző. Vezette: Bába Sándor és Horváth Péter.

Győr: Décsi Gábor - Pápai Péter Bence 3, Sövegjártó Mátyás Bence 5, Mátés István 6, Rosta Bálint 4, Győri-Dani Dávid 2, Paár Olivér 5. Csere: Varga István - Goór Krisztián 2, Lang Zalán Mihály 4, Ásvány Gellért 4, Molnár Renátó, Lukács Botond 1, Gaál Levente. Edző: Bencze József
Ózd: Jónás Bálint - Jancsó Nándor 5, Gyimesi Máté 4, Szepesi Noel, Csépányi Gergő 1, Tóth Patrik 3, Lestál Martin 3. Csere: Moscoso Péter Carlos - Veres Balázs 6, Kovács László 2, Péter Dominik 4, Tóth Márk Patrik 1, Bárdos Máté. Edző: Kocsis Csaba
Hétméteresek: 4/3 .- 3/3
Kiállítások: 10, illetve 10 perc.

Bencze József: „Jól kezdtük a mérkőzést, négy-öt gólos vezetésünknél viszont elkezdtünk kapkodni ahelyett, hogy megnyugodtunk volna. Olyan hibákat vétettünk, amiket előtte megbeszéltünk, hogy védekezésben nem szabad elkövetni. A helyzetkihasználásunk akadozott és az Ózd nagyon szépen visszajött a félidő végére a mérkőzésbe. A második félidőben a védekezésünk ismét összeállt, gyors játékunknak köszönhetően sikerült egy magabiztos győzelemmel zárnunk a találkozót. Köszönjük a sok kilátogató szurkolónak, hogy kíváncsiak voltak ránk az őszi szezon utolsó hazai mérkőzésén.”

Kocsis Csaba: „Nagyjából a két csapat között reális az 5-7 gólos különbség, azonban ezen a meccsen lehetett volna jóval szorosabb is. A védekezésünk meglepően sebezhető volt, illetve a kelleténél több ösztönös megoldást választottunk elől és hátul is, ahelyett hogy tudatosan játszottunk volna. Jónéhány dolog volt, amit visszakaptam a felkészítésből, de a visszatérő “apróságok” nem férnek bele a feljutásra pályázó csapat otthonában. Főleg, ha sok játékosnál is előjönnek néhányszor. Maradt még egy nagyon fontos mérkőzés, mindent félre kell tennünk, és ha begyűjtjük a pontokat, mind pontszámban, mind remélhetőleg pozícióban a helyünkön telelünk.”