Sima meccsek és borult papírformák.

November első hetének végén rendezték a férfi kézilabda NB.I/B 9. fordulóját. Két az élmezőnybe tartozó (kinevezett) csapatot is meglepetés ért. A Pick-Szeged fiataljait Salgótarjánban, a Békést Tatán verték meg.
Nézzük az eredményeket:

ÓAM-Ózdi KC - Eger 24 – 27 (11 – 11)
Mint azt korábbi tudósításunkban olvashatták, a vendégek nagy csatában szerezték meg a két pontot. Az egriek ellen 8 gólt szerző, harcosságával is kitűnő Tóth Patrik az NBI/B góllövőlistáján a 3. helyen áll, az eddig szerzett 54 góljával. Ez meccsenkénti hatos átlagot jelent.

Salgótarján - Pick-Szeged U21 25 - 24 (13 – 13)
A meccs eleje a fiataloké volt (10. perc: 3 – 6). aztán a félidő felénél már egyenlő volt az állás (6 - 6). Ettől kezdve jobbára a Tarján vezetett (27. perc: 12 – 10). Ám a félidő hajrája a vendégeké volt (13 – 13).
A szünet után a hazaiak kaptak lábra (37. perc: 18 – 15). Sőt, az előnyt növelni tudták (412. perc: 20 – 16). Megindították a hosszú hajrát a Tisza-partiak. Az 50. percben érték utol a nógrádiakat (22 – 22). Az 58. percben alakult ki a 25 – 24-es állás. Az utolsó két és fél percben a kapusok „lehúzták a rolót”. Mindkét hálóőr kettőt-kettőt védett – így több gól már nem esett.

Tata - Békés 22 - 21 (12 – 10)
0 – 1 után bekezdtek a hazaiak, a 10. percben már 5 góllal mentek (7 – 2). A következő 10 percben sem tudtak zárkózni a vendégek (20. perc: 11 -6). A játékrész hajrájában sikerült felzárkózniuk (12 – 10). A hazai kapuban a volt válogatott Tatai Péternek 9 védése volt a 30 perc alatt.
Szünet után lábrakaptak a vendégek. A 41. percben már vezettek (14 – 15). Három perc alatt fordítottak a vendéglátók, s ettől fogva döntetlen – hazai egygólos vezetés volt a forgatókönyv. Az 59. perc végén alakult 21 – 19-re az állás. Az utolsó percben még 3 gól esett, de megmaradt a hazai előny (22 - 21). Érdekesség: a hazaiaknál 14 perc kiállítás volt, a vendégeknél 2. A hétméteresek: 2/2 – 6/2.

Győr - BFKA-Balatonfüred 38 - 27 (18 - 9)
Az első gólt még a vendégel lőtték a 3. percben, de utána beindult a győri henger (38 – 27).

Kecskemét - Debreceni EAC 31 - 26 (18 – 14)
Az első fordulóban csapatunk egy góllal győzött Kecskeméten. Akkor soka legyintettek, hiába esett ki az NB.I-ből a KTE, ez egy fiatal, átalakulóban lévő csapat. A szakvezetőink azt mondták, nem sokan fognak itt pontot szerezni. A KTE már 7 pontot gyűjtött.
Szombaton egy hatgólos nyitánnyal kezdtek (7. perc: 6 – 0I). A vendégek lövője, az összesen 10 gólt termelő Illés György Tamás a 25. percben már a hatodikat hozta össze – ezzel zárkózott fel kettőre az egyetemi csapat (14 – 12), de ez volt a legszorosabb különbség. Végig kézben tartva az irányítást nyertek a hazaiak (31 – 26).

Százhalombatta - Ajka 20 - 24 (10 – 10)
A sokak által leírt újonc, az Ajka megszerezte a második győzelmét, míg a Batta egyre reménytelenebb helyzetbe kerül.
Az első 9 perc egyenlő erők küzdelmét hozta (3 -3). Majd a vendéglátók léptek meg (22. perc: 10 – 5). a pihenőig egy ötgólos szériával egalizálta az ajkaiak (10 – 10). A szünet után erre még rátettek négyet (36. perc: 10 – 14). Tehát 14 perc alatt egy 0 – 9-es „kismeccset” játszottak. Ez el is döntötte a meccset (20 – 24).

Vecsés - Szigetszentmiklós 27 - 24 (15 – 12)
Hasonló képességű csapatok nagy csatája. A bírók összesen 30 perc kiállításban „részesítették” a mérkőző felek harcosait.
A mérkőzés első 15 percében a vendégek vezettek, a hazaiak egyenlítettek (15. perc: 5 – 5). A 23. percig ez megfordult: hazai vezetés – vendég egalizálás (23. perc: 9 – 9). Ezt követően tudott a Vecsés 3 góllal ellépni a pihenőig (15 – 12). A szünet után a vendégek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében. A 47. percben fel is zárkóztak: 20 – 19. Ezzel el is lőtték a puskaporukat. A meccs hajrája a hazaiaké volt (27 – 24).

BFKA-Veszprém - PLER-Budapest 22 - 28 (13 – 11)
Nem úgy indult a rangadó, hogy a fővárosiak simán nyernek. A 18. percig gyűrték egymást a felek, felváltva estek a gólok (7 – 7). Ezt követően a szünetig a fiatalok vezettek hol egy, hol két góllal (13 – 11). A szünet után is ment az adok-kapok, de a veszprémiek voltak előnyben. A 48. percben egalizált a PLER (19 – 19). Majd ötöt lőttek zsinórban (54. perc: 19 – 24). Ezzel el is dőlt a meccs (22 – 28).